Wyjazdy integracyjne – technika inwestowania w ludzi

Managerowie, którzy wiedzą o potrzebie inwestowania w w ludzi, których zatrudniają, sięgają niejednokrotnie po różnego rodzaju nieodpłatne materiały do wyjazdów integracyjnych np na tej stronie: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Firmy, które je dostarczają udzielają też szczegółowych informacji o tym, w jaki sposób całość ma zostać przeprowadzona. Na pewno jednak nie będą miały one żadnego wpływu na to, jak szkolenia integracyjne się skończą, gdyż zbyt dużo zależeć tu będzie od osoby, która zajmie się prowadzeniem.

Naprawdę niewiele takich narzędzi będzie wymagać specjalistycznej wiedzy, z pomocą instrukcji osoba z jakimś doświadczeniem z pewnością da sobie radę organizując imprezy i wyjazdy team building. Jednak tak naprawdę na takim trenerze będzie spoczywała dużo odpowiedzialności, ponieważ będzie on musiał tak skorzystać z dostępnych materiałów, aby zaspokojono wszystkie oczekiwania uczestników.

Techniki, w oparciu o które prowadzone są wyjazdy i szkolenia i sposoby reakcji facylitatorów stanowiły przedmiot wielu lat eksperymentów, które prowadził znany na całym świecie naukowiec Maslow. Odkrył on między innymi, że jeżeli nawet przy pierwszym spojrzeniu reakcje szkoleniowców team building są przypadkowe, to jednak w decyzjach, które podejmowali dostrzec można ukryte schematy.

Thiagarajan na podstawie badań, które prowadził wyróżnił kilka kluczowych tematów, jakie mają za zadanie scharakteryzować wyzwania czekające przez szkoleniowcami. Nie powinno być jakiegoś dużego problemu z ich zastosowaniem, a można ich używać w praktycznie każdej sytuacji. Thiagarajan podał je w postaci kompletu pytań, jakie powinno się zadać przed rozpoczęciem spotkania team building.

Temat, który naukowiec podał jako pierwszy do analizy, to ustalenie zakresu elastyczności prowadzonych warsztatów i tolerowanie ewentualnego naginania zasad, to w znacznym stopniu jest uzależnione od stylu pracy i doświadczeń grupy. Należy chwilę się też pochylić nad szybkością pracy. Można podać sztywne ramy czasowe i ich się trzymać, a można także zwolnić tempo i pozwolić na zmiany w harmonogramie.

Niezwykle istotny obszarem, od jakiego w dużym stopniu będzie zależał ostateczny sukces, to skoncentrowanie się na wyznaczonych celach. Jeśli rolą zespołu jest ukończenie zadania, to warto się trzymać się tego dość stanowczo, również podczas podsumowania rezultatów. Równocześnie zespół ma dobrze wiedzieć, że pełna odpowiedzialność za ten sukces spoczywa na nim, tutaj pojawia się następny z decyzyjnych aspektów to znaczy kontrola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *