Szukając zatrudnienia w Gorzowie WLKP

Niegdyś, gdy mówiliśmy o dużych pracodawcach, to w kontekście Gorzowa Wielkopolskiego na pewno można było wyróżnić taki zakład jak Stilon. Niegdyś bowiem w tym zakładzie zatrudnionych było aż 7,5 tysiąca osób. Trzeba przyznać, że na taki rynek pracy, jakim jest Gorzów Wielkopolski, to na pewno była imponująca liczba.

Dzisiaj jednak sytuacja bardzo się tutaj zmieniła. Owszem, Stilon nadal istnieje i nadal zatrudnia pewną grupę osób, ale jest to zaledwie 500, a więc miejsc pracy mamy znacznie mniej. Jeśli bliżej się przyjrzymy gorzowskiemu rynkowi pracy, to zauważymy, że nie mamy tutaj do czynienia z jakimiś gigantami, kolosami przemysłu, ale mamy kilka mniejszych zakładów produkcyjnych, w których zatrudnienie znajduje pewna część osób pozostających bez pracy. Zakłady te jednak nie pokrywają zapotrzebowania na miejsca pracy, jakie istnieje w Gorzowie Wielkopolskim. Do mniejszych zakładów produkcyjnych, w których również jest możliwość znalezienia zatrudnienia, możemy zaliczyć między innymi:

  • Europool – producenta basenów,
  • Eko-Elbud Łobasz,
  • firmę L.Obszański zajmującą się szyciem odzieży ze skóry,

czy też wiele innych małych firm. Oczywiście liczba osób zatrudnianych w takich zakładach produkcyjnych na pewno nie jest i nie może być imponująca. Dlatego też gorzowski rynek pracy bynajmniej nie może skupiać się na zakładach produkcyjnych. Pewną szansą jest otwarcie fabryki Klaus Horne, która ma nastąpić niebawem i która to fabryka będzie produkować elementy mebli dla szwedzkich sklepów IKEA. W tym kontekście na pewno pojawi się wiele ofert pracy i mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego pozostający bez pracy będą mieli szansę na znalezienie zatrudnienia. Jednakże na pewno taki zakład, mimo że jest duży, nie zaspokoi potrzeb gorzowskiego rynku pracy. Wielu bezrobotnych musi, zatem poszukiwać zatrudnienia w innych branżach, a czasy świetności takich zakładów jak Stilon, zatrudniający bardzo wielką rzeszę ludzi, minął raczej już bezpowrotnie.Chyba, że pojawi się jakiś nowy inwestor, który zechce właśnie w Gorzowie Wielkopolskim ulokować swój kapitał i w tym mieście wybudować swoją fabrykę. To oczywiście tylko pewne życzenia, które jednak być może kiedyś będą miały szansę na to, aby się urzeczywistnić.

1 thought on “Szukając zatrudnienia w Gorzowie WLKP

  1. Hahha w Gorzowie zatrudnienie? Prędzej opłaca się szukać w pobliskim Kostrzynie, tam przynajmniej jest strefa, otwierają się nowe firmy i pracy jest o wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *