Studenci coraz aktywniejsi na rynku pracy

Wielu osobom wydaje się, że studenci koncentrują się wyłącznie na nauce i nie myślą o zarabianiu pieniędzy. Mają stypendia, utrzymują ich rodzice, nie muszą wobec tego martwić się o swoje utrzymanie. W rzeczywistości tak jest w przypadku niektórych studentów, ale jak się okazuje, nie wszystkich.

 

Coraz więcej studentów podejmuje pracę

Coraz częściej studenci decydują się na studia i pracę, choć tymczasową, aby tym sposobem pozyskać pieniądze na własne utrzymanie. Chcą odciążyć rodziców, a niektórzy po prostu postanawiają zmienić swoje życie i w końcu się usamodzielnić. Czasem młodzi ludzie tym właśnie sposobem myślą też o swojej przyszłej karierze zawodowej. Chcą zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy, aby później móc łatwiej ubiegać się o lepszą posadę. Na tym etapie mogą eksperymentować, podejmować pracę w wielu miejscach i stale ją zmieniać. Nie są jeszcze zmuszeni do wykonywania stałej pracy zarobkowej. W końcu muszą skupić się głównie na nauce.

 

Gdzie pracują studenci?

Studenci najczęściej podejmują pracę w sklepach, a także w barach. Tam mogą sobie pozwolić na pracę zmianową, ustalając grafik w taki sposób, aby móc łączyć obowiązki w pracy i na uczelni. Młodzi mężczyźni zatrudniają się, jako pomoc na budowie. Niektórzy też decydują się na wykonywanie pracy zdalnie. Działają, jako freelancerzy – kodują strony internetowe, pozycjonują, zajmują się copywritingiem i tworzeniem grafiki komputerowej. Niektórzy pracują w okresie wakacyjnym w nadmorskich kurortach i w miejscowościach turystycznych zlokalizowanych w innych częściach Polski. Są tacy, którzy wyjeżdżają za granicę, gdzie mają szansę na większe zarobki przy zbieraniu owoców, czy warzyw, a także przy wykonywaniu innych prac.

 

Posługując się popularnym hasłem praca Lublin, można znaleźć niejedna ofertę stworzoną z myślą o studentach. Ta grupa ludzi szukających pracy nie ma większego problemu z jej znalezieniem. Co więcej, jeżeli student ma wiedzę i choć podstawowe doświadczenie w jakiejkolwiek pracy, automatycznie jego szanse na zatrudnienie rosną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *