Specyficzny rynek pracy Zabrze

Zabrze to bardzo specyficzny rynek pracy. Niby środek Śląskiej Aglomeracji, niby przemysł, a jednak poziom bezrobocia utrzymuje się tutaj powyżej 14%. Jednakże trzeba jasno powiedzieć, że mieszkańcy Zabrza mają bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości znalezienia pracy.

 

Przede wszystkim należy zauważyć, iż o ile w samym Zabrzu być może nie ma aż tak wiele dużych zakładów pracy, ale tak naprawdę to w sąsiednich Gliwicach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. To właśnie tam rozwija się strefa ekonomiczna wraz z wieloma zakładami pracy, które mogą stać się potencjalnym miejscem zatrudnienia nie tylko mieszkańców samych Gliwic, ale również miast ościennych, w tym jak najbardziej tych z Zabrza. I tu można upatrywać rozwiązania części problemów z bezrobociem w Zabrzu.

 

Oczywiście do tego wszystkiego należy dodać centra handlowe, a tych nie brakuje ani w Gliwicach, ani w Bytomiu, ani też w Rudzie Śląskiej. We wszystkich tych miejscach mieszkańcy Zabrza mogą potencjalnie znaleźć zatrudnienie w handlu. Oczywiście wiele zależy od chęci samych bezrobotnych, gdyż jak wiadomo, nikt nikogo do pracy nie będzie zmuszał.

 

Rynek pracy w tym miejscu jest bogaty i aby móc odnieść tutaj sukces, należy przede wszystkim nie poddawać się i walczyć o swoją pracę. Jeśli nawet nie uda się w pięćdziesięciu miejscach, nie należy odpuszczać i nadal składać swoje aplikacje. To z pewnością jest droga do tego, aby ostatecznie znaleźć zatrudnienie i tym samym odnieść swój mały sukces. Mieszkańcom Zabrza okazji, aby składać dokumenty aplikacyjne nie powinno brakować i wystarczy po prostu się rozejrzeć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *