Praca w firmie czy samozatrudnienie

Jeśli ktoś szuka pracy dla siebie, to niewątpliwie o wiele łatwiej jest ją znaleźć w dużym mieście. Małe miasta to małe możliwości. Jednakże nie każde większe czy też nawet wojewódzkie miasto w Polsce posiada prężnie rozwijający się rynek pracy.

Na pewno nie możemy jednak tak powiedzieć o Poznaniu, gdyż poznański rynek pracy można z powodzeniem uznać za bardzo atrakcyjny i dynamicznie się rozwijający. Można, zatem w tym miejscu zapytać się, kto może znaleźć pracę w Poznaniu? Jeśli przyjrzymy się ofertom pracy, które są zamieszczane zarówno w poznańskim Urzędzie Pracy, jak i na różnych stronach internetowych, to znajdziemy tam propozycje dla różnych kategorii pracowników. Począwszy od tych, którzy chcą sobie dorobić przy rozdawaniu ulotek, a skończywszy na wysokich stanowiskach w dużych i liczących się na rynku korporacjach. Mimo że poznański Urząd Pracy notuje aż 14,5 tysiąca osób pozostających bez pracy, to jednak wydaje się, że wiele z tych osób jest pasywna w szukaniu pracy lub ma zbyt wygórowane wymagania.

Samozatrudnienie?

Nie każdy chce korzystać z oferty samozatrudnienia, pracy w oparciu o umowę śmieciową, jak również nie każdy chce pracować za niską stawkę na początek. Czy jednak tędy prowadzi droga? Wydaje się, że jednak nie. Oczywiście, jeśli przyjrzymy się ofertom pracy dla poznaniaków, to zauważymy, że mamy wiele propozycji bardziej ambitnych, które połączone są z jednej strony ze sporymi wymaganiami, ale z drugiej strony ze sporym zarobkiem. Tym samym możemy powiedzieć, że rynek pracy w Poznaniu jest bardzo zróżnicowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *