Hostessa – praca dodatkowa

Prezentacją produktów lub usług zajmują się zwykle hostessy, które muszą spełniać szereg oczekiwań pracodawcy. Zwykle ten wybiera wysokie, szczupłe i do tego młode kobiety, które mają też ładną, reprezentatywną twarz. Gdyby tak zapoznać się z ofertami pracy, można by dojść do wniosku, że w wielu miastach, a szczególnie w tych dużych, pracy na danym stanowisku nie brakuje. Jest to dość ciekawe zajęcie, idealne na dodatkową pracę.

 

Co robi hostessa?

Zadaniem hostessy jest prezentowanie usług lub produktów konkretnej firmy. Powinna zachęcać do zatrzymania się przy jej stoisku i wysłuchania oferty, którą ma do zaprezentowania. Musi czynić to w taki sposób, aby potencjalni klienci skusili się na tę propozycję i zdecydowali się na zakup. Hostessa musi ładnie wyglądać, uśmiechać się do klientów. Podejmując tę pracę staje się wizytówką firmy, dla której pracuje, reprezentuje ją. Zajęcie jest ciekawe, choć nie wszyscy się do niego nadają.

 

Zarobki hostessy

Trudno jest mówić o zarobkach hostessy. Te zależą od zlecenia, a także od czasu pracy. Hostessy pracują w sklepach, na targach, a także innych, również ważniejszych i większych wydarzeniach. Od tego zależą ich zarobki. Nigdy nie są jednakowe. Trudno więc mówić o konkretach. Stawki są ustalane indywidualnie.

 

Jak znaleźć pracę, jako hostessa?

Pracy na stanowisku hostessy można szukać na wiele sposobów, a głównie w Internecie i w agencjach zatrudnienia. Należy szukać jej w legalnych i bezpiecznych miejscach. Zabierając się za poszukiwania, warto przygotować sobie zdjęcie, które będzie prezentowało całą osobę kandydatki. Poza tym dużym plusem jest doświadczenie w tego typu pracy. Warto taką informację zamieścić w CV.

 

Pracę na stanowisku hostessy należy traktować dodatkowo. Nie jest to zajęcie, z którego byłoby można wyżyć. Chyba że ktoś ma tak dużo zleceń. Te zwykle pojawiają się sporadycznie i trwają zaledwie kilka dni. Pieniądze więc za to nie są szczególnie duże. Dlatego w pracy tej najbardziej sprawdzają się studentki i młode dziewczyny, które jeszcze nie mają, czy nie potrzebują stałej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *