Czy młodzi rodzice mają szansę na pracę?

Młodzi rodzice, szczególnie ci zaraz po ukończeniu studiów i po pracy dorywczej czy stażach w różnych firmach zastanawiają się, czy mają szanse na zatrudnienie. W końcu rodzina rodziną, ale też trzeba zarabiać. Dziś mało kto chce tak całkiem poświęcać się tylko dzieciom i mężowi czy żonie. Zresztą zarobki aktualnie na to nie pozwalają. Zarobki dwóch osób to nie jednej. Każdy chyba rozumie. Tylko, czy młodzi rodzice mają szansę znaleźć stałą pracę? Czy ktoś w ogóle chce takich pracowników w swoim zespole?

 

Młodzi rodzice to ryzyko dla pracodawcy

Pracodawca zatrudniając młodego rodzica, szczególnie kobietę obawia się, że ta prędzej czy później będzie wiecznie na zwolnieniu. Przecież dzieci chorują, są niespokojne w czasie ząbkowania i mają wiele innych problemów, przez które trzeba się bardziej nimi opiekować. Boją się też, że kobieta, która dopiero założyła rodzinę, za chwilę urodzi kolejne dziecko i pójdzie na kolejne zwolnienie, a później na urlop macierzyński i wychowawczy. Dlatego dla pracodawcy zatrudnienie młodej mamy jest pewnego rodzaju ryzykiem. W sumie dałoby się to zrozumieć.

 

Z drugiej strony młodzi rodzice mają motywację do pracy

Młody rodzic chce zapewnić swojej rodzinie godziwe warunki. Dlatego chce pracować jak najwięcej i angażuje się w swoją pracę, szanuje ją. Ma przecież motywację. Młody rodzic to często młody człowiek, pełen energii, świeżych pomysłów. Czasem naprawdę korzystniej jest zatrudnić kogoś takiego. Jeżeli młodym rodzicem jest mężczyzna, to nie powinno być problemu z ewentualnymi wyjazdami służbowymi i nienormowanym czasem pracy. Zresztą tak naprawdę każdy może się zbuntować i nawet nie mając rodziny, utrudniać pracodawcy wiecznymi zwolnieniami, rezygnacją z wyjazdów służbowych i też w inny sposób.

 

Aktualnie można bez problemu znaleźć pracodawcę, który chętnie da pracę młodym rodzicom. Mamom zapewnia czas na karmienie dziecka i atrakcyjne wynagrodzenie. Niektórzy biorą też pod uwagę to, że taki pracownik może nie mieć czasu na wyjazdy służbowe. Nie wszyscy pracodawcy są pozbawieni uczuć. Są uczciwi przedsiębiorcy, którzy w zamian za dobrą pracę są w stanie się odpowiednio odpłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *